Centrum.cz se připojuje k celosvětovému spuštění IPv6

World IPv6 Launch
Od 6. června jsou všechny významné služby naší společnosti Centrum Holdings dostupné pomocí moderního internetového protokolu IPv6. Centrum se tak připojilo ke stovkám dalších internetových portálů a poskytovatelů obsahu, kteří právě 6. 6. 2012 natrvalo zpřístupňují svoje služby po protokolu IPv6.

Síťový protokol IP je bez nadsázky stavebním kamenem celého internetu a unikátní IP adresa identifikuje každý počítač, který je do internetu připojen. Jedná se o obdobu adresy našeho bydliště v reálném světě a jenom díky těmto adresám je možné propojit miliony všemožných zařízení od telefonů až po největší servery do jedné ohromné internetové sítě a neztratit se v ní. Současná verze IP protokolu, verze 4, ovšem nebyla stavěna na tak masivní nárůst připojených počítačů, které zažíváme dnes a nyní je již naprostá většina z teoretických 4 miliard možných IPv4 adres rozebrána.

Jako odpověď nejen na tento problém přichází právě novější verze protokolu IPv6, která toto velké omezení jednou provždy řeší. S 3x1038 volných adres dostupných ve verzi 6 je možné přiřadit IP adresu každému zrnku písku na všech plážích světa a ještě stále nám dost volných adres zůstane.

Dnešním dnem tedy můžete, v případě že váš internetový poskytovatel tuto technologii podporuje, okusit trochu "budoucnosti" i při prohlížení vašeho oblíbeného webu. Zkuste tedy jednu z níže uvedených služeb a hledejte zelené logo IPv6, které uvidí pouze ti uživatelé, kteří používají právě moderní IPv6 protokol:

www.centrum.cz
www.atlas.cz
www.stahuj.cz
mail.centrum.cz

Kromě těchto služeb pro vás naše provozní oddělení za poslední tři měsíce perné práce na implementaci IPv6 připravilo i mnoho dalších IPv6 "ready" webů, počínaje Aktuálně.cz, přes náš katalog firem Najisto.cz až po ženský magazín Žena.cz.
Štěpán Burda
Ředitel IT

18 komentářů:

 1. Vím, co to je IPv6. Ale nechápu, proč se tím vytahujete. Je to IT věc, backend, co normální uživatel internetu nejen nezjistí, ale ani mu nedává do rukou žádný triumf. Prostě jste to tak museli udělat, nasadit v6 IP na servery a routery, no bóže, ale proč kvůli tomu děláte haló pro uživatele, upozorňujete na to a chcete IPv6 vysvětlit běžnému BFU, to skutečně nechápu. Vysvětlí mi to někdo, prosím?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas s Anym Jesus – hlavně kliíd! :) Takovej prů*er to zas, myslím, není. Prostě nám nabídli k prokliknutí odkaz na nějakou informaci… Rád jsem si ji přečetl. Uznávám, že ta informace není z těch úplně životně nejdůležitějších, ale na webu se válí hromady 1000x jalovějších!
   Přeju pěkný den. :)

   Vymazat
  2. netos, ty si obycejny blb,delas jako by informovali jen tebe -toho nejchytrejsiho,treba jini si to radi precetli,jdi spat!

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Podívej se na datum zveřejnění - 29.5.2012. Bude to spíš tím, že jsi centrumu dosáhl poprvé pomocí IPv6 až v těchto dnech a kliknul ze zvědavosti na zelený banner.

   Vymazat
 3. pro NETOS - hlavně klídek , ne všichni jsou READY nebo vědí VOCOGOU tak není špatná větší informovanost a ne jko naše ČNB , tam to bolí více ...

  OdpovědětVymazat
 4. Centrum z toho dělá divadlo jako vždy.. ip 4 docházejí tak se přešlo na ip 6 a co jako...to není přednost Centrumu jen dělá co musí a dělá z toho haloo.

  OdpovědětVymazat
 5. Treba ja si to se zajmem precetl. Netusil jsem takový rozdíl.

  OdpovědětVymazat
 6. nejde mi volný spustit jao dříve jak to opravit?

  OdpovědětVymazat
 7. Jste nejlepši at se vam daři !!!

  OdpovědětVymazat
 8. Fakt dobrý. Propojili jste můj mail na mobilu s mailem na počítači. To se mám. Takže mám 10E16 víc možností že se na mě někdo nahekuje. Všechno jde přes Onecloud a vyvařujou to Číňani. Všude skáčou reklamy a každý chce vyvařit moje adresy. Musím pořád "souhlasit s podmínkami" jak za bolševika. Musím tohle musím, musím, pořád musím jít v lajně jako dobytek, pošťuchovaný holema v ohradě, který ženou na náklaďák. Je to fakt dobrá strategie, mít jeden systém, aby to pak všechno kleklo najednou. Budeme pak všichni ve stejné bryndě a tím nevzniknou sociální nepokoje, které by mohly vést ke svržení Velkého bratra, který z nás dělá chovný dobytek...

  OdpovědětVymazat
 9. Akorát je problém v CHrome, který díky sledovacím utilitám kdoví koho, načítá email praseč.m způsobem a je to pro normálního uživatele nepoužitelné. Tedy - žádný pokrok, spíše jsme s IPV6 šlápli do hovínek. Je nutno odejít z Chrome a přejít Firefox....

  OdpovědětVymazat
 10. Spiš než se tady chvástat s tím, co by stejně museli udělat, tak neblokovat e-maily, co díky nim vůbec nepřijde ani do spamu, ani hromadný, natož do doručený.
  A navíc jsou 100 let za vopicema, kdo dnes omezuje e-mail maximálním počtem zpráv. Takže ... Centrum, zamyslete se nad sebou !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Really appreciate you sharing this blog.Much thanks again. Want more.
  사설토토

  OdpovědětVymazat
 12. That's why it's very hard to find, but I'm very fortunate to read your writing. 토토사이트

  OdpovědětVymazat

 13. Everything is very open with a clear description of the issues.

  Sign up for free. Easy to apply at this link:바카라사이트

  OdpovědětVymazat
 14. It was definitely informative. Your website is useful. Many thanks for sharing. 바카라사이트

  OdpovědětVymazat